انتخاب استاد نمونه اخلاق در رشته زمین شناسی

به نام یزدان پاک

استاد محترم نمونه اخلاق رشته زمین شناسی با انتخاب جامعه فرهیخته زمین شناسی ایران استاد محترم نمونه اخلاق زمین شناسی در سال ۱۴۰۰:

زنده یاد آقای دکتر ابراهیم قاسمی نژاد (عضو محترم هیأت علمی دانشگاه تهران)

محل آرامگاه زنده‌یاد استاد دکتر قاسمی‌نژاد: بهشت زهرا، قطعه ۲۳۹، ردیف ۶۴، شماره ۱

پیامبر گرانقدر اسلام (ص) همیشه پیروانشان را به حسن سلوک، رفتار نیک، اخلاق پسندیده و مهر ورزی توصیه و سفارش می فرمودند .

از پیامبر مکرم اسلام (ص) روایت شده است که «إنّما بعثت لأتمّم مکارم الأخلاق»: من تنها برانگیخته شده ام تا اخلاق بزرگوارانه را به کمال رسانم.

با لطف و عنایت خداوند مهربان و دعای خاص حضرت ولی عصر (عج)، و با مشارکت متعهدانه جامعه فرهیخته زمین شناسی ایران، از ابتدای فروردین ماه تا انتهای شهریور ماه سال ۱۴۰۰، نظرسنجی کشوری؛ انتخاب استاد نمونه اخلاق در رشته زمین شناسی، برای نخستین بار با انتخاب جامعه فرهیخته دانش آموختگان و دانشجویان کلیه گرایش های زمین شناسی، در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری توسط گروه آموزشی و پژوهشی زمین آزمون به اجرا گذاشته شد. در این طرح دانشجویان و دانش‌آموختگان محترم رشته زمین‌شناسی کلیه دانشگاه‌های ایران با مراجعه به سایت نظرسنجی، رأی ارزشمند خود را جهت برگزیدن استاد نمونه اخلاق در رشته زمین شناسی را اعلام فرمودند.

قطعا دانش زمانی مفید است که با اخلاق همراه باشد. امید است پیشرفت‌های علمی با اخلاق، موازین انسانی و انسانیت همراه باشند.

گروه زمین آزمون به نمایندگی از جامعه زمین شناسی ایران ضمن تبریک انتخاب این استاد زنده یاد به خانواده محترم ایشان، لوح یادبود و تقدیرنامه ای با عنوان فاخر استاد نمونه اخلاق زمین شناسی ایران در سال ۱۴۰۰ به محضر این استاد محترم تقدیم، و توفیق جامعه محترم زمین شناسی ایران را از درگاه ایزد منان استدعا می کند.

شایسته است از حمایت های همیشگی جامعه فرهیخته زمین شناسی ایران و خصوصا مدیر محترم گروه زمین آزمون، آقای دکتر صمدی، صمیمانه تقدیر و سپاسگزاری گردد.

در پایان بابت عدم ذکر نام تمامی استادان محترم زمین شناسی دانشگاه های ایران در نظرسنجی سال ۱۴۰۰ عذر خواهیم، امید است در سال های آینده این انتخاب جامع تر برگزار گردد. گروه آموزشی و پژوهشی زمین آزمون خلاصه گزارش این نظرسنجی جهت اطلاع زمین شناسان محترم در ذیل مطلب تقدیم حضور می گردد:

بر اساس نظرسنجی بالاترین میزان مشارکت به ترتیب توسط ۱۰ دانشگاه ذیل صورت گرفته است:

۱- دانشگاه شیراز

۲- دانشگاه تهران

۳- دانشگاه شاهرود

۴- دانشگاه آزاد اسلامی

۵- دانشگاه پیام نور

۶- دانشگاه اصفهان

۷- دانشگاه شهید بهشتی

۸- دانشگاه فردوسی مشهد

۹- دانشگاه خوارزمی تهران

۱۰- دانشگاه تربیت مدرس

بر اساس نظرسنجی میزان مشارکت فرهیختگان محترم در مقاطع تحصیلی مختلف به شرح ذیل است:

۱- مقطع دکتری با مشارکت ۲۰ درصد

۲- مقطع کارشناسی ارشد با مشارکت ۴۴ درصد

۳- مقطع کارشناسی با مشارکت ۳۶ درصد

بر اساس نظرسنجی میزان دسترسی به جزوات رایگان آمادگی آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری رشته زمین شناسی به شرح ذیل است:

۱- دسترسی به جزوات رایگان 51 درصد

۲- عدم دسترسی به جزوات رایگان 49 درصد

#دکتر_ابراهیم_قاسمی_نژاد #استاد_نمونه_اخلاق #نمونه_اخلاق #نمونه_زمین_شناسی #استاد_نمونه_اخلاق_زمین_شناسی #استاد_اخلاق #الگوی_اخلاق #معلم_اخلاق #سرآمد_اخلاق #اخلاق #زمین_شناسی #ایران #دانشگاه #معدن #زمین_شناسی_ایران #زمین_آزمون

اين پايگاه در ستاد ساماندهي پايگاه‌هاي اينترنتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ثبت شده است و همه حقوق مادی و معنوی آن برای پایگاه تخصصی سنگ‌شناسی ایران است. هرگونه استفاده و نشر مطالب اين پايگاه تنها باید با ذکر منبع باشد.    Copyright © 2008-2023.‎ All rights reserved.‎  Designed by www.sabasa.ir